Kinesiotaping

Kinesiotaping(kinesiologické tejpování) je převratná a velice vyhledávaná technika v regeneraci i rehabilitaci.

  • Svým velmi šetrným a jemným způsobem zvyšuje léčebné a ozdravné procesy a prodlužuje uvolňující účinek masáží cíleným zaměřením na problematické partie jak svalového, tak kosterního systému.
  • Rehabilitační a zdravotně regenerační techniky, se bez kinesiotapingu již v dnešní době neobejdou. Po uvedení TEMTEX kinesiotape na náš trh, využívá jejich pozitivních účinků celá řada českých olympioniků a vrcholových sportovců.
  • Kinesiotaping vyvinul koncem druhé poloviny dvacátého století v Japonsku lékař Kenzo Kase. Během následujících let se kinesiotaping rozšířil do celého světa.
TEMTEX Kinesiology tape je: z Jižní Korey, až na 150 – 160% roztažitelný TEMTEX kinesiotape se přikládá na bolestivý sval, nadzvedává pokožku, zmírňuje citlivost vůči bolesti, zvyšuje lymfatickou drenáž. Je prodyšný a voděvzdorný. Nosným materiálem je 100% bavlna, obsahující speciální zdravotnické lepidlo (lékařská pryskyřice) bez přídavku léčiv.Účinky Kinesio tapu:  Zmírňuje bolesti, podporuje svaly v pohybu, uvolňuje nahromaděnou lymfatickou tekutinu, koriguje osovost kloubů, napomáhá při uvádění svalu nebo kloubu do správné polohy pro rehabilitaci, pomáhá slabým svalům tím, že je uvádí do normální polohy, zlepšuje kinestetické povědomí postoje a osovosti.Terapeutický účinek kinesiology tapu trvá 24 hodin denně 1-5 dní i déle.KONTRAINDIKACE: otevřené rány, lupénka, exém, odřená, podrážděná nebo poraněná kůže v místě aplikace.APLIKACE KINESIOTAPINGU: 1cm/2,-