Masáže

Kdo jsem:

Jmenuji se Gabriela Šlapánková a od roku 2009 se po absolvování masérského kurzu v Dexter Academy, věnuji masážím. Snažím se neustále vzdělávat, a proto docházím na pravidelné semináře, přednášky a veletrhy. Na všechny prováděné masáže mám příslušnou atestaci zakončenou certifikátem. Pracuji pouze s kvalitními oleji značky Saloos a Just.

Osobně věřím, že každý člověk potřebuje specifický přístup, a tak se přijďte nechat hýčkat a rozmazlovat do našeho salonu Iva v Rudné, kde se na Vás budu těšit.

Co je masáž: 

Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Je to nejstarší forma terapie, soubor na sebe navazujících hmatů prováděných rukou nebo její částí na těle druhé osoby. Během masáže dochází ke zvýšenému prokrvení kůže, podkoží a svalů, ze kterých se odplavují do krve škodlivé látky usazované v průběhu života, a následně dochází k jejich vyloučení z těla.

Masáž působí pozitivně i na psychiku, navozuje pocit uvolnění a pohody, může se objevit i pocit lehké euforie a lehkosti jakoby odhmotnění těla masírovaného. Masáž má i léčivé účinky, dochází k relaxaci ztuhlých svalů a svalových skupin, k uvolnění a „rozmazání“ myogeloz (myogeloza = zatvrdlina), odplavování městnajících se nebo nadbytečně uložených tekutin jako je krev a míza. Po masáži se mohou dostavit pocity jako je malátnost nebo únava, které rychle odezní. Všechny tyto pocity nejsou patologické, ale jsou normální reakcí těla.

Většina masáží je prováděna za pomoci buď emulze nebo oleje aplikovaného na kůži. Dochází tak k lepšímu a hladšímu skluzu ruky po pokožce, je tak umožněna nebolestivá masáž do větší hloubky, čímž je dosaženo lepšího promazání i hluboko uložených svalů a nedochází pouze k povrchové a málo účinné masáži, pocitům pálení nebo drhnutí a přeskakování ruky po kůži.

Klient musí masáž vnímat jako příjemnou, nebolestivou a pohodlnou proceduru.

Druhy masáží:

Relaxační masáž zad a šíje

professional masseur doing  massaging  female neck  in the beauty salon

Záda a šíje jsou velmi namáhané část lidského těla a „zlobí“ i velmi mladé lidi. Dlouhé sezení ve škole, za počítačem, nebo naopak monotónní zátěž při fyzické práci, při sportu, při práci doma, přirozená degenerace a stárnutí, to vše si vybírá svou daň. Masáž uvolňuje mikrospasmy, odstraňuje důsledky únavového stresu, pomáhá vrátit tkáně do normálního stavu. Masáž svaly uvolní, prohřeje, obnoví normální fungování cév krevního a lymfatického systému a „poléčí“ i rozbouřené nervy. Významně tak přispěje k postupnému snížení a následnému odstranění bolesti. Pootevře a postupně odstraní bloky, které vytvořila opakovaná zátěž a je nám lépe.

Masáž zad a šíje lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je exkluzivní terapií, která spojuje teplo sálající z přírodních kamenů a speciální masážní techniky do nezapomenutelného zážitku.

Lávové kameny jsou zahřívány ve vodní lázni a jejich hladkým povrchem je za pomoci aromatických olejů masírováno celé tělo. Pomáhají odstraňovat blokace na důležitých bodech (meridiánech) a rozproudit tok energie v těle. Masáž lávovými kameny má vysoký terapeutický a relaxační účinek. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, hluboce relaxuje a harmonizuje, prohřívá celé tělo a pomáhá detoxikaci organismu.

Tělo se opravdu dokonale uvolní, mysl se zbaví stresu a napětí a klient se cítí jako znovuzrozený.

Relaxační masáž plosek nohou a rukou

Na chodidle každého člověka se nachází množství větších i menších plošek a bodů, které jsou nervovými reflexy propojeny s určitou částí těla nebo s určitým orgánem. Systém těchto reflexních plošek se nachází i na rukou (na dlani, prstech a hřbetech rukou a v okolí zápěstí) nebo jiných částech těla, např. na uchu, jsou ale mnohem menší.

Tato velmi příjemná relaxační masáž plosek nohou a rukou, Vám navodí úžasnou pohodu a nádherný zážitek. Jemné tahy, Vám uvolní ztuhlé a bolavé plosky. Zažijete báječnou chvilku relaxace.

perfect womans bum and legs

Anticelulitidová masáž + ozónový zábal

Liftingová masáž, neboli anticelulitidní masáž s ozónovým zábalem je velmi účinná masáž v boji proti celulitidě a na vypnutí pokožky, formování postavy a zlepšení kvality pokožky. Která žena a dnes už dokonce mladá dívka by neměla problémy s celulitidou. Na vině je zhoršené životní prostředí a moderní způsob života. Celulitida je porucha mikrocirkulace krve a lymfy a způsobuje ji nárůst tukových buněk v podkoží s následnou změnou podkožního vaziva, která se projevuje typickou nepravidelností kůže.

Masáže za pomoci anticelulitidního oleje aktivují krevní a lymfatický oběh, zlepšuje cirkulaci tekutin a tím pomáhá odplavovat z těla zadržené toxiny a odpadní látky.

Ozónový zábal

Aplikace ozónového krému (působí na bázi liposomního rozehřívání, má výrazně stimulační účinek a dochází k odbourávání tuků). Následně se zábal zafixuje folií a pro maximální účinek se nechává působit v termo dece po dobu cca 20 min.

Výsledkem pravidelné masáže a aplikace zábalu na problematické partie je výrazně hladší a pevnější pokožka. Pro úspěšné odstranění celulitidy je třeba absolvovat anticelulitidní kúru sestávající se z 10 aplikací ( 1 – 2x týdně).

Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy

Tato terapie pomáhá ulevit od bolestí hlavy, pomáhá při nespavosti, hučení v uších ale hlavně zklidňuje duši a odplavuje stres. V moderním světě trpíme účinky stresu pravděpodobně více než naši předkové. Nejvíce se stres a napětí hlavě a v oblasti krku a ramen, kde jsou důležitá energetická centra v těle. Napětí se nám potom začíná hromadit v podobě ztuhlého krku a ramen.

Indická masáž hlavy vás odvede ze shonu a každodenního stresu, zmírní napětí a zlepší výkonnost oběhového a lymfatického systému.Toxiny z napjatého svalstva se rozptýlí a vašemu tělu se vrátí ztracená pružnost, pevnost a chuť do života. Zcela právem se této terapii říká masáž dobré nálady.