Kosmetika

Jmenuji se Ivana Brichzinová a kosmetice se věnuji od roku 2003 kdy jsem absolvovala rekvalifikační kurz u firmy Artyris. Moji zákazníci jsou pro mě prioritou a proto se neustále vzdělávám v nových technikách a trendech, tak abych mohla nabídnout služby v té nejvyšší kvalitě. Na všechny služby, které poskytuji mám příslušné školení, zakončené certifikátem.

Vždy se snažím svým klientům nejdříve vysvětlit jak prováděná procedura probíhá a co obnáší, u nových zákazníků se snažím pochopit jejich potřeby a přání.

Pracuji s produkty od Německé firmy Alcina, která má více než stoletou tradici. Značka Alcina vzešla z odborného výzkumu a díky tomu nabízí kompletní sortiment profesionální pleťové, vlasové a dekorativní kosmetiky. Její hlavní prioritou je vysoká kvalita všech produktů. Při výběru surovin je kladen důraz na čistotu jednotlivých substancí. Veškeré účinné látky jsou mnohokrát testovány a vzájemně harmonicky sladěny. ALCINA upřednostňuje přírodní účinné látky jako je alantoin, rostlinné oleje, vitaminy a další.

Popis jednotlivých ošetření:

Celkové kosmetické ošetření:

Nejdříve odlíčím a očistím komplet celý obličej, poté provádím jemný peeling, úpravu obočí a následuje velmi příjemná masáž obličeje, která se provádí olejíčkem, krémem nebo speciálními vitamínovými ampulemi, dle přání zákaznic. Pak čistím obličej a aplikuji masku, dle typu pleti. Po dobu působení masky se může třeba nabarvit obočí. Pak už jen odstraním masku a nanesu příslušný krém. Celé ošetření trvá kolem 1h a 20 minut.

Úprava obočí a řas:

Barvení se provádí slabým 3% peroxidem a speciální barvou určenou přímo na obočí a řasy. Obočí se může barvit pouze na chloupky (vydrží 2 týdny ) nebo se může lehce probarvit až na pokožku (vydrží až 4 týdny), vše záleží na přání klientky. Barva se volí tak aby se hodila k barvě vlasů a typu klientky.

Řasy se barví většinou černou barvou, ale dá se vyhovět přání klientky. Oblast pod očima je chráněna vatovým tampónkem před nechtěným probarvením, barvy se nanáší co nejvíce ke kořínkům řas, aby byl efekt co největší. Celá procedura trvá 15–20 minut a je vhodné dorazit na službu odlíčená, ale samozřejmě se dá odlíčit až v salonu, potom služba vždy trvá 20 min. Efekt vydrží cca 4 týdny.

Kontraindikace : zánětlivé onemocnění očí, poranění v oblasti očí, kontaktní čočky je vždy nutno vyndat před barvením, dále nevhodné pro lidi s alergií na barvu. Ošetření se může provádět bud samostatně nebo v rámci kosmetického ošetření.

Kolagenová maska + kolagenové ošetření:

Kolagenová maska je určena jako doplňková intenzivní péče o stárnoucí a poškozenou pleť. Pokožka je při pravidelném nanášení masky viditelně omlazená, pevnější, pružnější, postupně se vyhlazují vrásky. Vysoce koncentrovaný kolagen ochraňuje pleť před volnými radikály a zamezuje tak tvorbě nových vrásek.

Kolagenové ošetření: je stejné jako klasické, ale používají se kolagenové krémy a séra.

Kolagen – odpovídá za regeneraci kožních buněk. Stárnutím dochází k nižší produkci kolagenu, což je příčinou pomalé obnovy buněk a tvorby vrásek. Proto je důležité pleti kolagen dodat. Kolagenová maska stimuluje pleťové buňky k tvorbě vlastního kolagenu a udržuje tak pleť elastickou a pevnou i do budoucnosti.

Liftingové ošetření:

Ošetření s jedinečným liftingovým efektem cílené pro pleť v každém věku. Jak plyne čas, metabolická výměna mezi buňkami se narušuje, přirozené funkce pokožky se zpomalují a snižuje se její schopnost syntetizovat kolagen, elastická vlákna a lipidy. Výsledkem jsou stále viditelnější kožní problémy. Pleť ztrácí svou přirozenou pevnost a snižuje se její pružnost, vznikají vrásky a mimické linky, zejména v oblasti jemné pokožky jako čelo, oči a rty. Pokožka ztrácí hustotu a objem do hloubky, což v konečném důsledku způsobuje povadání pleti

Liftingová ošetření tyto procesy výrazným způsobem zpomalují, vylepšují vlastní schopnosti pokožky čímž celkově vylepšují vzhled pokožky, zejména její pružnost, pevnost, zvýrazňují a zpevňují kontury obličeje, redukují vrásky. Díky moderním technologiím působí nejen povrchově, ale hluboko v pleti, což zaručuje dlouhodobé výsledky po ošetření.

Ošetření probíhá stejně jako klasické jen se speciálními liftingovými krémy a séry.

Depilace:

Depilaci provádím přírodním voskem, který umožní zbavit se ochlupení  během krátké doby. To vše za pomoci přírodních vosků, které jsou nejen šetrné k Vaší pokožce, ale zároveň ji ani nedráždí. Metoda depilace teplým voskem spočívá v aplikaci teplého vosku na určené místo, na které se poté přitiskne speciální depilační papírek. Odtrhnutím se vytrhnou chloupky i s kořínkem, díky čemuž zůstane depilované místečko hladké až 5 týdnů. Vše ovšem záleží na rychlosti růstu a regeneraci chloupků, což je velmi individuální proces každého z nás. Pokud chceme dosáhnout co nejlepších výsledků depilace, měla by být minimální délka chloupků alespoň 4 mm.

Je třeba zdůraznit, že depilaci je nutno provádět pravidelně. Jen tak totiž dosáhneme postupného ztenčování chloupků a prodlužování intervalů mezi depilacemi. Po depilaci samotné se nedoporučuje 24 hodin vystavovat pokožku slunci nebo záření solária a 12–24 hodin používat antiperspirant a parfém. Naopak se doporučuje mytí neparfémovaným mýdlem, které je jemné a šetrné k Vaší pokožce. Chloupky se dají odstranit téměř všude na těle, ale je důležité počítat s tím, že každé místo je jinak citlivé a reakce může být odlišná.

Provádím depilaci horního rtu, rukou, třísel a nohou. Nedoporučuje se při alergiích na vosk, při přecitlivělé pokožce, při infekcích a poranění pokožky. Aplikovat na čerstvé jizvy, ekzémy a místa s mateřskými znaménky.

Ošetření ultrazvukovou špachtlí:

Velmi účinné hloubkové čištění pleti pomocí ultrazvuku, které krok za krokem zbaví vaší pleť černých teček a odumřelých buněk. Ošetření je vhodné pro všechny typy pleti, pro ženy i muže. Ultrazvuková špachtle funguje na principu velice jemných vysokofrekvenčních vibrací, které jsou generované s rychlostí 25 000 pulsů za vteřinu.

Do ošetření spadá povrchové čištění, peeling, hluboké čištění a zapracování ampulky (lifting / anti-aging) to vše samozřejmě pomocí ultrazvukové špachtle. Konečným efektem je jednoznačně zdravější vzhled a stav pokožky. Pleť zůstává čistá, vyhlazená a zpevněná, dochází i ke snížení hloubky vrásek. Úroveň hydratace se dostane na správnou hodnotu a vy odcházíte s projasněnou pletí.

Ošetřením je docíleno odstranění nečistot, uvolnění pórů, vyhlazení pleti, zapracování aktivních látek hlouběji do pokožky, hydratace a odstranění napětí pleti, zpomalení procesu stárnutí pleti, zlepšení pružnosti pleti,  potlačení akné, aktivace buněčné obnovy pleti a dokonalé vyhlazení pórovité pleti

Kontraindikace : těhotenství, kardiostimulátor, epilepsie, čerstvý zánět v ošetřované oblasti